ترافیک وب در جام جهانی/ رکوردهای آنلاینی که شکسته شد

جام جهانی 2010 از 11 ژوئن کار خود را در آفریقای جنوبی آغاز کرد، رقابتی که سرانجام پرونده آن امروز بسته خواهد شد. در این یکماه دنیای وب به دور از دغدغه های فوتبالی نبود و آمار و ارقام جالبی از ترافیک وب گویای این مدعا است.

به گزارش خبرگزاری مهر، ماجرای ترافیک وب از 11 ژوئن و همزمان با افتتاحیه جام جهانی 2010 آغاز شد. در آن روز کاربران وب به شدت فعال بودند به طوری که برطبق اندازه گیریهای موسسه "آکامای" ترافیک سایتهای خبری در "نیمروز زمان تقویمی" به اوج خود رسید و رکورد شگفت انگیز 1/12 میلیون بازدیدکننده در دقیقه را شکست.

رکورد قبلی بیشترین ترافیک سایتهای خبری متعلق به زمانی بود که باراک اوباما در انتخابات ریاست جمهوری 2008 به پیروزی رسید. در آنزمان 5/8 میلیون بازدیدکننده در دقیقه بر روی سایتهای خبری کلیک کردند که با مقایسه این دو رکورد می توان فهمید که کلیک هواداران جام جهانی 30 درصد بیشتر از طرفداران باراک اوباما بوده است.

در روز چهارشنبه دوم تیر در بازی آمریکا و الجزایر که با گل پیروزی دقیقه 91 آمریکا خاتمه یافت اندازه گیریهای موسسه "آکامای" نشان می دهد که ترافیک سایتهای خبری به 2/11 میلیون بازدیدکننده در دقیقه رسید.

پیش بینی ها نشان می دهد که در روز فینال جام جهانی رکورد 1/12 میلیون در دقیقه هم شکسته شود.
پیروزی بزرگ توییتر

کاربران سایت میکروبلاگ توییتر نیز در طول جام جهانی چند رکورد را در افزایش ترافیک روی وب به نام خود به ثبت رساندند. بر طبق آمار این شبکه اجتماعی روز 18 ژوئن کاربران توییتر دو هزار و 940 توییت در ثانیه بر روی این سایت گذاشتند که این رقم در روز بازی دانمارک و ژاپن به رکورد سه هزار و 283 توییت در ثانیه رسید. به طو معمول روی سایت توییتر 750 توئیت در ثانیه گذاشته می شود.

توییت به پستهایی گفته می شود که کاربران توییتر می نویسند. تعداد حروف این پستها نباید از 160 حرف بیشتر باشد.

شبکه های اجتماعی

بر طبق آمار Viral Heat هواداران تیم ملی انگلیس به حدود 94 هزار و 200 شبکه اجتماعی سر زدند که معروفترین آنها توییتر، صفحات هواداران و نظرخواهیهای فیس بوک، سرویس گوگل باز، وبلاگها، وب سایتهای پخش ویدیو دیدن کردند.

جام جهانی در ESPN

ESPN یک فرستنده ورزشی آمریکایی است که در مدت جام جهانی 2010 این مسابقات را به سوی آنلاین پخش می کرد.
آمارهای این فرستند نشان می دهد که در شرایطی که 16/6 میلیون بیننده از طریق گیرنده های تلویزیونی خود مشغول تماشای بازی الجزایر و آمریکا بودند سکوهای دیجیتالی شبکه های ESPN یک رکورد جدید را در بخش تماشای مسابقات فوتبال به شیوه آنلاین به ثبت رساندند. به طوری که برای مثال سایت ESPN3.com در مجموع نزدیک به 1/1 میلیون تماشاچی آنلاین را ثبت کرد. به طوری که در بازی آمریکا- الجزایر به طور متوسط 328 هزار بیننده در دقیقه از این سایت دیدن کردند و از ترکیب این مسابقه با مسابقه انگلیس- اسلونی، سایت ESPN3.com به ترافیک 513 هزار بیننده در دقیقه رسید.

همچنین سایت ESPNsoccernet.com رکورد بیشترین بازدید را در یکروز به ثبت رساند و در مدت یکروز شاهد 8/8 میلیون بازدید و 3/33 میلیون کلیک روی صفحه اصلی سایت بود.

سایر رکوردها

رکورد یک میلیون بازدیدکننده از سایت GameCast برای مسابقه آمریکا- الجزایر.

رکورد 180 هزار شنونده برای بازی آمریکا- الجزایر از طریق رادیو آنلاین سایت ESPNRadio.com

رکورد بیشترین ترافیک برای برنامه جانبی ESPN " جام جهانی 2010 فیفا ویژه تلفن همراه آی- فن" که 2/3 میلیون بازدید در یکروز داشت.

ادامه این مطلب در لینک مقابل P30World Forums – خبـــــر هـــای IT“)

Advertisements

وەڵامێک بنووسە

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / گۆڕین )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / گۆڕین )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / گۆڕین )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / گۆڕین )

Connecting to %s

%d هاوشێوەی ئەم بلۆگەرانە: